Eğitimde Farkımız

NEDEN DÜŞÜNÜR KOLEJİ

Düşünme becerilerinin geliştiği, çevresel ve toplumsal kimlik yapılarının oluşturduğu ortaokul sürecinde öğrencilerin edindikleri bilgi ve becerileri kullanmaları Düşünür Kolejine özgü eğitim modeli ile gerçekleştirir.

Temel hedeflerimizden biri öğrencilerimizi ulusal sınavlara hazırlamaktır. Düşünür Kolejinde, MEB’e göre daha fazla ders saati, etkinlik, ek çalışma ve etütlerle tam öğrenme sağlanarak ulusal sınav hazırlığı yapılır.

Düşünür Koleji Ortaokulunda, alanında tecrübeli ve donanımlı uzman branş öğretmenleri tarafından eğitim verilir. Dünya dilleri programı sayesinde dünya ile konuşan, dünya ile çalışan ve dünya ile yarışan bireyler yetiştirir. Techzone 4.0 alanları ve özel D-STEAM eğitim programı ile geleceği öngören ve tasarlayan bireylerin temeli Düşünür Koleji ortaokulunda atılır. Sadece başarılı değil, aynı zamanda küresel ahlaki ve etik kurallara uyan bireyler, Düşünür Koleji özgü içerik ve etkinliklerle gelişimlerini sürdürürler. Her Düşünür öğrencisi, en az bir sosyal sorumluluk projesinde etkin rol alarak çevreye ve topluma duyarlı bir dünya vatandaşı olarak yetişir.

İleri teknolojinin sanatla, dünya dillerinin sporla harmanlandığı, uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanmış akademik program 21.yüzyıl becerileriyle entegre edilmiştir.

Giriş Yap