Sağlıklı Beslenme

DÜŞÜNÜR’DE YAŞAM, BESLENME, ULAŞIM VE GÜVENLİK

Beslenme: Öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde üç öğün beslenme saatine katılırlar. ( Sabah destek kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi destek kahvaltısı)

Menüler, diyetisyenler tarafından besin ve kalori değerleri hesaplanarak aylık olarak oluşturulur ve her ayın ilk günü ailelerle paylaşılır.

Sağlık: Okulumuzda tam zamanlı çalışan bir hemşire bulunur. Okulda sağlık sorunu yaşayan öğrencinin ailesine okul yöneticisi tarafından hiç vakit geçirmeden telefonla bilgi verilir, acil bir durum oluşursa ailenin bilgisi dâhilinde en yakın sağlık kuruluşuna nakli yapılır. Sağlık ekibi tarafından çocukların boy-kilo kontrolleri aylık rutinler halinde yapılır.

Güvenlik: Okullarımızda giriş ve çıkışlarda mutlaka kimlik kontrolü yapılır, ailenin yazılı izni olmadan hiç kimseye çocuklar teslim edilmez. Okul mekanlarının projelendirilmesi de çocuklarımızın güvenliği esas alınarak tasarlanır.

Servis: Öğrenci servis hizmetlerimiz alanında uzman, hizmet içi eğitimlerini almış sürücü ve hostesler tarafından sağlanır. Servis araçlarında emniyet kemeri takılması zorunludur. Okul gezilerimiz de okul saatleri içerinde servislerimizle yapılmaktadır.

Giriş Yap