Yetenek Kulüpleri

YETENEK GELİŞTİRME PROGRAMI

* Kent Kültürü   * Toprak ve Mutfak   * WoodArt   * Tamir Atölyesi   * Kil-Heykel   * D-STEAM   *Maker-D   * Kodlama

* Robotica   * Satranç   * Resim   * Dubbing   * Junior Teachers   * JMUN   * Jimnastik   * Basketbol   * Futbol   * Futsal

* Floorbol   * Tenis   * Squash   * Buz Pateni   * İzcilik   * Modern Dans   * Bale   * Piyano   * Gitar   * Keman   * Drama

* Tiyatro   * Global Thinkers TV

TECHZONE 4.0

Düşünür Koleji, 21.yüzyılın hızla gelişen teknolojisine uyum sağlayacak bireyler yetiştirir.

Düşünür Koleji, kendi öğrencilerinin ileri teknolojinin vazgeçilmezleri olan bulut bilişim, mobil teknolojiler, akıllı sensörler ve yapay zekanın günlük hayattaki etkilerini kavramalarını ve bununla ilgili ürünler tasarlayıp oluşturmalarını sağlayacak, program içeriği ve uygulama alanlarıyla fark yaratır.

KODLAMA

Cihazsız kodlama etkinlikleriyle öğrenciler basılı materyaller ve oyunlar yardımıyla oluşturulan algoritmayı uygular, algoritmik düşünme becerisi kazanır ve kendi oyununu yazar. (Scratch, KODU, PYTHON)

MAKER-D

Düşünür’e özel Maker-D programında, elektronik devreler aracılığı ile model uçak ve robot yapan öğrenciler 3 boyutlu yazıcılar ile tasarladıkları her türlü dekoratif eşya, takı ve oyuncağı gerçeğe dönüştürürler.

D-STEAM

(Düşünür/Design Science Technology Engineering Arts Matc)

Uluslararası STEM eğitimi, sanat ve tasarım ile zenginleştirilerek Düşünür Kolejine özgü olarak oluşturulmuştur. Tasarım ve çözüm odaklı düşünmek, 21.yüzyıl becerileri arasında yer alır.

DÜŞÜNÜR ROBOTİK

Robotlar ve yapay zeka, 21.yüzyılın teknoloji ve sosyal yaşamının merkezine yerleşmiştir. İnsanlığın  geleceğini şekillendirecek teknolojidir.

Giriş Yap