Sık Sorulan Sorular

Sınıf mevcutlarınız kaç kişiliktir?


Pandemi döneminde sınıf mevcutlarımız maksimum 15 kişilik olup gerekli durumlarda bu mevcut daha da azaltılabilmektedir.

Pandemi sürecinde ne gibi önlemler aldınız?


Pandemi sürecinde alınan önlemler arasında, 

- Okul servislerinin günlük dezenfekte işlemlerinin yapılması,

- Okul giriş öncesi e-devlet üzerinden toplu HES kodu sorgulanması

- Okul girişlerinde öğrencilerin mesafe kurallarına uyacak şekilde ateşlerinin ölçülüp bina içerisine alınması

- Her sınıfa ait ayrı birer lavabo ve oyun alanı tahsis edilmesi

- Her sınıfa ait yemek saatlerinin oluşturulması ve yemekhanenindüzenli bir şekilde havalandırılması.

- Her hafta kampüslerin düzenli bir şekilde dezenfekte edilmesi.

Eğitim kadronuzu nasıl belirliyorsunuz?


Eğitim kadrosu belirlenirken 3 aşamalı seçim ve eleme süreci işlenir. 1. aşamada öğretmenlerin sözlü mülakat ile  yeterliliklerinin ölçülmesi, 2.aşamada belirlenen öğretmenlerin yazılı mülakatı, 3.ve son aşamada ise Düşünür okulları genel müdürlüğünden onay alınmasıyla öğretmen kadrosu seçimi gerçekleşir.

Okulunuz nerede?


Trabzon'da İlköğretim ve lise kampüsü olmak üzere 2 binamız mevcuttur. Kampüslerimiz Trabzon Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mevkiinde yer almaktadır. Detaylı bilgi için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sosyal aktiviteleriniz nelerdir?


Her kademeye uygun Klüp ve Atölyelerimiz yer almaktadır. Klüp ve Atölyelerimiz hakkında detaylı bilgi için internet sitemize göz atabilirsiniz.

Rehberlik birimi hakkında bilgi verir misiniz?


Her yaş grubunun özelliklerine uygun olarak önleyici, iyileştirici ve destkleyici çalışmalar rehberlik birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Fiyat bilgisi alabilir miyim?


Güncel Eğitim-öğretim fiyatlarımız ve uygulanan indirim oranlarımız değişkenlik gösterdiği için, detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bursluluk sınavınız hakkında bilgi alabilir miyim?


Bursluluk sınavları 1.dönem sonu itibari ile gerçekleştirilmektedir. Bursluluk sınav tarihleri için internet sayfamız veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 

Pandemi sürecindeki Eğitim-Öğretimi nasıl geçirdiniz?


Pandemi döneminde gerçekleşen tam kapanma sürecinde anında uzaktan canlı eğitim modeline geçiş yapılıp, okulların açılması ile bu eğitimin telafisi yüz yüze gerçekleştirilmiştir. Ayrıca öğrencilerimize verdiğimiz bireysel eksik giderme çalışmaları sayesinde tüm öğrencilerimizin eksikleri giderilmiştir.

Yemek servisiniz var mı?


Yemekhanemizde kendi aşçılarımız tarafından günlük yemek çıkmaktadır. Anasınıfı ve ilkokul düzeyinde, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi atıştırması olmak üzere 3 öğün, ortaokul ve lise kademelerinde ise öğle yemeği olmak üzere tek öğün yemek verilmektedir.